w w w . K a s y F i s k a l n e K a t o w i c e . p l

KASY FISKALNE KATOWICE

TEL. 502 620 705 - SPRZEDAŻ I SERWIS KAS FISKALNYCH

DOFINANSOWANIE NA ZAKUP KASY FISKALNEJ KATOWICE


Ile, jak, kiedy – poznajmy lepiej dofinansowanie na zakup kas fiskalnych.

Troszcząc się o naszych obecnych i przyszłych Klientów serdecznie chcieliśmy przypomnieć o tym, że każdy powinien pamiętać o możliwości uzyskania dofinansowania do zakupu kasy fiskalnej. Jak dokładnie wygląda to dofinansowanie i o co w nim chodzi? W tym krótkim artykule postaramy się Państwu przedstawić najważniejsze informacje.

Podatnicy VAT są zobowiązani do ewidencjonowania obrotu w kasie fiskalnej, jednak wiadomym jest, że kasy fiskalne nie należą do małych inwestycji. Całe szczęście są specjalne ulgi na zakup kasy fiskalnej, jednak zanim ktoś zacznie się starać o to dofinansowanie ważne jest, by wiedział w jakich okolicznościach może się o nie starać. Oto kilka ważnych faktów, o których mogą Państwo nie wiedzieć.

  • Dofinansowanie przysługuje wyłącznie podatnikom, którzy rozpoczynają ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku, co ważne owe ewidencjonowanie musi być rozpoczęte w ściśle wytyczonych terminach.
  • Dofinansowania przysługuje w zakresie kas rejestrujących, które spełniają wymagania. Te ważne wytyczne można znaleźć w przepisach dotyczących kryteriów i warunków technicznych.
  • Należy pamiętać, że są pewne przypadki, których zaistnienie w okresie 3 lat od dnia rozpoczęcia ewidencjonowania wiąże się z koniecznością zwrotu ulgi i jest to np. ogłoszenie upadłości, sprzedaż zakładu czy też zwyczajnie zaprzestanie używania kasy.

Jeśli mają Państwo jakieś dodatkowe pytania tudzież wątpliwości odnoszące się do tego bądź innego tematu związanego z zakupem czy też serwisem kas fiskalnych – zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie pytania.